Tragedia w Chełmcu. Motocyklista i jego pasażerka nie żyją [WIDEO]

Wypadek motocykla pod Nowym Sączem. Kierowca i jego pasażerka zmarli w szpitalu. Prokuratura zajmuje się sprawą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Motocykle to fajne pojazdy. Ta prędkość i adrenalina przyciągają wiele osób. Jednak jazda motocyklem musi być odpowiedzialna, dlatego nic dziwnego, że aby zdobyć prawo jazdy na motocykl należy dłużej poczekać niż do 18 roku życia. Motocykle z powodu swojej prędkości często w ostatnim momencie są zauważane przez kierowców samochodów, a wtedy o wypadek nie jest trudno.

Zobacz wideo Szkolenie z bezpiecznej i efektywnej jazdy motocyklem

Do takiego właśnie zdarzenia doszło w miejscowości Chełmiec pod Nowym Sączem. Do zdarzenia doszło 3 czerwca o 20:15 na ulicy Limanowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 28. Zderzyły się ze sobą dwa pojazdy – Volkswagen Golf oraz motocykl marki Yamaha.

Na motocyklu znajdował się 25-letni kierowca z gminy Łabowa oraz 25-letnia pasażerka z Sanoka. Ostatnie ich chwile zarejestrował przypadkowy kierowca, który chciał włączyć się do ruchu:

Jak widać na nagraniu, Volkswagen Golf zamierzał skręcić w lewo z głównej drogi. Raptem za nim pojawił się motocykl, który próbował wyminąć go z lewej strony. Jechał szybko i zahaczył o przód samochodu.

Części motocykla leżały na odcinku kilkunastu metrów. Podobnie jak kaski młodych ludzi.

Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę, która przetransportowała motocyklistę, jak i jego pasażerkę do szpitala. Niestety w wyniku obrażeń młodzi ludzie zmarli na miejscu. Ich ciała zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji.

Na miejscu zdarzenia przy udziale prokuratora Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu przez wiele godzin pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. 29-letni kierowca Volkswagena był trzeźwy w chwili wypadku.

Wszystkie wykonane przez policjantów czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Teraz gdy dni są coraz cieplejsze i dłuższe na ulicach pojawia się coraz więcej motocykli. W szczególności kierowcy samochodów powinni być czujni, ale motocyklistów to nie zwalnia z rozsądku i przewidywania skutków swoich działań. Wszyscy kierowcy powinni mieć na uwadze bezpieczeństwo, swoje, swoich bliskich i innych uczestników ruchu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.