Po Bielsku-Białej przyszedł czas na Stargard. Stacje paliw Orlen zostaną zablokowane

Najwyraźniej kierowcom w innych częściach kraju spodobała się akcja kierowców z Bielska-Białej z zablokowaniem wjazdu na stację paliw Orlen. Wiadomo o kolejnych tego typu protestach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ceny na stacjach paliw z dnia na dzień przerażają coraz bardziej. Niektórzy zaczynają już coś wspominać o cenie 15 zł za litr paliwa. Nic więc dziwnego, że happening kierowców z Bielska-Białej przypadł do gustu kierowcom z innych części Polski.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 121

Dla przypomnienia, ostatnio kierowcy na stacji Orlen zablokowali wjazd tłumacząc się awarią samochodów. Zaraz po tym jak została wezwana policja, uczestnicy akcji rozjechali się i nie zostali ukarani mandatami. Blokada stacji trwała około godziny.

Teraz pojawiają się informacje om kolejnych tego typu akcjach w inny częściach Polski. Jedną z nich jest wydarzenie utworzone na Facebooku, które nazywa się „Stoją Stargard". Podczas tego wydarzenia, w najbliższą sobotę kierowcy umawiają się na kawę. Chodzi o stację Orlen na wylocie w stronę Szczecina przy ulicy Szczecińskiej 49. Ma się to odbyć w godzinach 10-13. Najprawdopodobniej, uczestnicy tego wydarzenia po zatankowaniu udadzą się na kawę, która będą pili powoli, a w tym czasie ich samochody będą blokować dystrybutory.

Słyszy się również o ogólnokrajowym proteście, pod który powstała również strona internetowa, a także wydarzenie „Blokujemy Orlen". Ta akcja ma odbyć się 11 czerwca w godzinach 16-18. Regionalni organizatorzy mogą zgłaszać się do twórców akcji. Ma polegać na tworzeniu sztucznych kolejek do wybranej stacji Orlenu w danym regionie.

Jak się jednak okazuje nie tylko Orlen będzie bojkotowany. Kierowcy w Ostrołęce planują zatankować za przysłowiowe 1 zł na wybranej stacji w najbliższą sobotę o 19, a później utworzyć korek.

Coraz wyższe ceny paliw zmusiły wreszcie kierowców do konkretnej reakcji. Obrona podwyżek cen paliw coraz częściej spotyka się z krytyką społeczeństwa. Pytanie tylko czy tego typu akcje są w stanie w realny sposób spowodować zmniejszenie cen czy będą jedynie sztuką dla sztuki?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.