Kolejna, chińska marka debiutuje nad Wisłą. Maxus Euniq 6 nie jest tani, ale ma bogate wyposażenie

Nowe marki samochodowe z Chin pojawiają się nad Wisłą. Właśnie debiutuje marka Maxus, która ponad dekadę temu była już obecna na naszym rynku. Teraz będzie dostępna w zupełnie nowej odsłonie.

Nad Wisłę dotarł zupełnie nowy model Maxus Euniq 6. Nowocześnie wyglądający crossover oferuje bardzo bogate wyposażenie. Znajdziemy w nim skórzaną tapicerkę, kamery 360 stopni, panoramiczny dach, duży ekran o przekątnej 12,3 cala. Do tego trzeba dorzucić jeszcze ogromny bagażnik o pojemności do 754 litrów.

Więcej informacji na temat samochodów elektrycznych znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

Pod maską skrywa się napęd elektryczny oferujący 177 KM maksymalnej mocy oraz 310 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z akumulatorem o pojemności 70 kWh pozwoli przejechać nawet do 465 km w mieście lub 340 km w trasie.

Auto pozwala korzystać z szybkich ładowarek – uzupełnienie energii z 30 do 80 procent zajmie tylko pół godziny. Cennik modelu Maxus Euniq 6 kosztuje od 225 tys. złotych. Importer oferuje 8 lat gwarancji (lub 200 tys. km) na akumulator.

SERES 3Chińczycy już tu są. SERES 3 debiutuje w Polsce

Marka Maxus należy do chińskiego koncernu motoryzacyjnego SAIC, który działa na rynku już od kilku dekad. Za pośrednictwem tej firmy na rynek chiński wszedł Volkswagen, a później koncern General Motors.

Jakiś czas temu firma przejęła legendarne brytyjskie marki MG oraz Rover, który teraz jest sprzedawany pod nazwą Roewe. Od 2011 w rękach koncernu jest również marka Maxus, która zaczynała karierę jako producent samochodów dostawczych.

Model LDV Maxus był oferowany na polskim rynku, a w pewnym czasie nawet montowany – najpierw przez firmę Andoria, a później przez Daewoo. Swego czasu przy pracach nad następcą, modelem LDV Maxus pracowali polscy inżynierowie, a w Lublinie przygotowywano nawet linię produkcyjną. Samochód miał być następcą dostawczego Lublina. Niestety, w pewnym momencie projekt został zamknięty z powodu bankructwa Daewoo.

Zobacz wideo

Koncern SAIC nadal prowadzi sprzedaż samochodów dostawczych pod tą marką. W ofercie są dwa auta elektryczne: e-Deliver 3 i e-Deliver 9, ale jeszcze nie trafiły do Polski. Pierwszy jest dostępny w dwóch długościach. Pomieści od 4,8 do 6,3 m³ towaru. Drugi samochód jest nieco większy - jego przestrzeń bagażowa pomieści nawet do 11 m³ towaru. Zasięg podawany przez producenta wynosi odpowiednio 340 i 360 km. 

Aktualnie w ofercie polskiego importera jest jeszcze dostępny model Euniq MPV – 7-osobowy minivan z napędem elektrycznym. Auto jest dostępne na polskim rynku w cenie od 222 990 złotych.

Więcej o: