Już w przyszłym tygodniu Rajd Polski 2022. Czego możemy oczekiwać?

Już w przyszły weekend w Mikołajkach odpędzie się 78. Orlen Rajd Polski, który jest czwartą rundą Mistrzostw Europy. Ma pojechać rekordowa ilość załóg - 104.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W przyszły weekend (10-12 czerwca) odbędzie się 78. Orlen Rajd Polski, który jest zarazem czwartą rundą Mistrzostw Europy. Do zawodów zgłosiły się 104 załogi. Zawody odbędą się w Mikołajkach i okolicach w województwie warmińsko-mazurskim.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 120

Na zawodach pojawi się obecny lider kwalifikacji Mistrzostw Europy – Hiszpan Efren Llarena (Skoda Fabia Rally2), a także wicelider, również Hiszpan Nil Solans (Volkswagen Polo GTi R5). W zawodach weźmie w sumie 26 zespołów z najnowszymi rajdówkami w dopuszczonej specyfikacji do Mistrzostw Europy 2022. W imprezie weźmie również Mikołaj Marczyk.

Trasa Rajdu Polski 188 km długości podzielonych na siedem dwukrotnie pokonywanych prób sportowych. W sumie, gdy weźmie się dojazdy kierowcy przez cały czas trwania imprezy pokonają 852 km.

Impreza rozpocznie się o godzinie 17 w centrum Mikołajek w piątek. Jednak pierwsze zmagania będzie można obserwować już od 12.30, kiedy to zostanie rozegrany odcinek kwalifikacyjny Baranowo. O 19 rozpoczną się próby na torze Mikołajki Arena.

Następnego dnia zespoły będą musiały pokonać siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 107,4 km. Zawodnicy będą musieli dwukrotnie pokonać oesy Krzywe, Wojnasy i Wieliczki. Później zmagania wrócą na Mikołajki Arena.

Ostatniego dnia zmagań to finał walki o wygraną w tegorocznej edycji Rajdu Polski. Dwukrotnie zawodnicy będą musieli pokonać sześć odcinków – Mikołajki Max, Świętajno i Miłki. Tego dnia zespoły pokonają 78,2 km.

Drugi przejazd przez Miłki będzie skutkował zdobyciem punktów do generalnej klasyfikacji Mistrzostw Europy.

Cała impreza zostanie uroczyście zakończona o 17:45 w centrum Mikołajek. Na kibiców czekają również atrakcje współorganizowane. Z całą pewnością emocji nie zabraknie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.