Zmarła rowerzystka potrącona przez pijaną kobietę. Sprawczyni osadzona w areszcie

W Krasnymstawie pijana 59-latka potrąciła rowerzystkę przewożącą w foteliku 3-letniego synka. Poszkodowana 45-latka zmarła w szpitalu po trzech dniach. Dziecko, które doznało obrażeń zagrażających życiu, jest hospitalizowane. Kobieta odpowiedzialna za to zdarzenie usłyszała pięć zarzutów i została osadzona w areszcie.

W sobotę 28 maja, w Krasnymstawie (woj. lubelskie) kompletnie pijana kobieta potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko w foteliku. Jak do tego doszło? Kierująca Toyotą RAV4 chwilę wcześniej na parkingu uszkodziła dwa samochody. Podczas ucieczki z parkingu na ul. Kościuszki doprowadziła do kolizji z kolejnym, zaparkowanym autem. Następnie po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy wjechała w rowerzystkę.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie prasowym, kierująca rowerem jechała w tym samym kierunku i nie mogła w żaden sposób uniknąć zdarzenia. Po potrąceniu rowerzystki kierująca Toyotą przejechała jeszcze około 50 metrów gdzie zderzyła się kierującą Renault, która zatrzymała auto widząc wypadek.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe i policja. Okazało się, że kierująca SUV-em jest kompletnie pijana. Podczas próby przebadania stała się agresywna i wulgarna wobec policjanta. Sprawczyni wypadku i kilku kolizji miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Od kobiety pobrana została krew do badań. Wg relacji świadków pijana miała szarpać ranne dziecko po wypadku.

Zobacz wideo

Matka dziecka zmarła w szpitalu

Potrącona 45-letnia rowerzystka, przebywająca w szpitalu klinicznym w Lublinie, zmarła w dniu 31 maja. Jej syn przebywa w innej placówce medycznej z obrażeniami zagrażającymi życiu. U matki oraz dziecka zdiagnozowano urazy wielonarządowe i liczne złamania. Kobieta od początku była w stanie krytycznym.

59-latka po zatrzymaniu przebywała w policyjnym areszcie. W dniu 30 maja policjanci doprowadzili kobietę do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kobiecie postawiono pięć zarzutów. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, za jazdę w stanie nietrzeźwości, za znieważanie policjanta, za naruszenie nietykalności cielesnej dziecka, za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, a także za kolizje drogowe. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek, grozi kobiecie kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.