Inspektorzy Transportu Drogowego w szoku. Skorodowana naczepa, brak hamulców, łyse opony i ptasie gniazdo

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli dwie ciężarówki, które wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy. Obie były niewłaściwie załadowane, a jedna z nich kompletnie nie nadawała się do dalszej jazdy. Inspektorzy odkryli w naczepie. ptasie gniazdo.

Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli w Granowie dwie ciężarówki, które przewoziły drewniane elementy oraz podkład dla zwierząt. Po wjechaniu na wagę okazało się, że nacisk pojedynczej osi napędowej w jednym pojeździe wynosił 13,7 tony – o 2,2 tony więcej niż dopuszczalna masa.

W drugiej ciężarówce również ładunek przekraczał limit – waga wskazywała 12,5 tony, czyli o tonę za dużo. Jednak to nie przekroczona waga najbardziej zaskoczyła inspektorów.

Więcej informacji na temat pracy Inspekcji Transportu Drogowego znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Jedna z naczep była kompletnie skorodowana. Z zewnątrz były widoczne dziury, a z konstrukcji odpadały skorodowane elementy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w jednym z ubytków w ramie znajduje się ptasie gniazdo. Na dokładkę w naczepie były uszkodzone opony i tarcze hamulcowe, które nie nadawały się do dalszej jazdy.

Zobacz wideo

Za przekroczenie dopuszczalnego nacisku wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 16 tysięcy złotych. Wobec przedsiębiorcy wszczęto dodatkowe postępowanie administracyjne na łączną kwotę 5 tysięcy złotych.

Osobne postępowanie czeka jeszcze osobę zarządzającą transportem w firmie. Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała dowód rejestracyjny naczepy i zakazała dalszej jazdy kierowcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.