Policja złapała polski "Gang Olsena". Zdradził ich błotnik od Renault

Czasem życie pisze bardziej absurdalne scenariusze niż w filmach. Funkcjonariusze z Sulęcina schwytali dwóch mężczyzn i kobietę, podejrzewanych o włamanie i usiłowanie kradzieży. Podczas ucieczki niedoszli przestępcy pozostawili po sobie poro śladów, niczym filmowy "Gang Olsena".

Funkcjonariusze Policji z wydziału kryminalnego w Sulęcinie otrzymali w piątek, 20 maja 2022 r. zgłoszenie o włamaniu i usiłowaniu kradzieży przedmiotów znajdujących się na terenie jednej z posesji w gminie Słońsk.

Więcej informacji na temat działań policji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Przestępcy zostali spłoszeni z miejsca zdarzenia przez uruchomiony alarm. Bardzo szybko ustalono, że poruszali się samochodem marki Renault. Zdradziło ich uszkodzenie samochodu, w wyniku którego na miejscu niedoszłego przestępstwa pozostawili jeden z elementów nadwozia.

Policjanci powracający z miejsca zdarzenia po zakończonych czynnościach postanowili przejechać się po okolicznych miejscowościach, żeby znaleźć potencjalne tropy w tej sprawie. Wtem w jednej z wiosek zauważyli ciągnik rolniczy holujący samochód osobowy marki… Renault.

Zobacz wideo

Po stanie pojazdu szybko zdali sobie sprawę, że mógł brać udział w próbie kradzieży. Auto miało rozbitą szybę, a także brakowało w nim zderzaka oraz tylnej opony. Przy samochodzie znalazła się kobieta oraz dwójka mężczyzn. Policjanci szybko skojarzyli, że chodzi o trójkę, która poprzedniej nocy próbowała dokonać kradzieży.

Zobacz wideo

Trójka zatrzymanych została nazwana przez funkcjonariuszy „Gangiem Olsena". Zebrany materiał dowodowy pozwoli postawić zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, dodatkowo jeden z mężczyzn może zostać ukarany za recydywę. Dodatkowo, przy 34-letnim kierowcy, który był nietrzeźwy, znaleziono narkotyki.

Całej trójce grożą surowe wyroki – w przypadku kobiety to 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku dwóch mężczyzn nawet 15-letnia odsiadka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.