Najnowsze ceny paliw w Polsce. Benzyna i olej napędowy powyżej 7 zł za litr

Najnowszy raport serwisu e-petrol.pl pokazuje, że średnie ceny paliw zaczynają się mijać. Diesel robi się coraz tańszy, a benzyna zaczyna bić rekordy. W obu przypadkach kierowcy muszą się liczyć z cenami powyżej 7 złoty za litr.

Analitycy serwisu e-petrol.pl opublikowali średnie ceny paliw na polskich stacjach. W tym tygodniu zaskakuje olej napędowy, którego średnia cena wynosi 7,09 zł za litr. Jest zatem obecnie wyraźnie tańszy od benzyny kosztującej średnio 7,33 za litr – to o 10 groszy więcej niż tydzień temu.

Więcej informacji na temat cen paliw znajdziesz na stronie Gazeta.pl

W porównaniu z prognozami z ubiegłego tygodnia benzyna osiągnęła prognozę minimalną, a diesel mocno wyprzedził przewidywania analityków, które zakładały ceny na poziomie 7,19-7,34 zł za litr.

Z kolei cena benzyny wysokooktanowej była zdecydowanie niższa niż prognozowano. Analitycy straszyli cenami na poziomie 8,03-8,19 zł/l, a tymczasem średnie ceny wynoszą 7,76 zł/l.

Zobacz wideo

Najbardziej w tej chwili cieszą się kierowcy samochodów z instalacją LPG. Autogaz zalicza kolejny spadek – tym razem z poziomu 3,67 zł/l do 3,62 zł/l. To stosunkowo niewiele, ale pozytywna tendencja utrzymuje się już od dłuższego czasu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.