82-letni kierowca mógł doprowadzić do katastrofy. Wjechał skodą pod nadjeżdżający pociąg

Kierowca skody postanowił zignorować czerwone światło i opuszczające się zapory przed przejazdem kolejowym. Niewiele brakowało, a zostałby zmieciony przez nadjeżdżający pociąg. Policja wlepiła mu surowy mandat.

Do zdarzenia doszło w sobotę (21 maja) na przejeździe kolejowym w Prostyni (gm. Małkinia Górna). Na zarejestrowanym filmie widać, jak 82-letni kierowca skody wjeżdża na przejazd kolejowy mimo włączonego czerwonego światła i opuszczającej się zapory.

Więcej ciekawych filmów z polskich dróg znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Na szczęście tuż po minięciu zapór kierowca zatrzymał się dosłownie na metr przed torami. Próbował jeszcze w ostatniej chwili wycofać, ale szlaban opadł na dach jego samochodu. Następnie zamiast zatrzymać się miejscu, podjechał jeszcze do przodu. Dosłownie kilka sekund później przejechał pociąg.

Zobacz wideo

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zmusiło maszynistę pociągu relacji Ełk – Wrocław Główny do gwałtownego hamowania. Na szczęście w tej sytuacji nikt nie został poszkodowany. Funkcjonariusze z Małkini namierzyli kierowcę skody i ukarali go mandatem w wysokości dwóch tys. złotych.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku w takich miejscach. Wjeżdżanie na przejazd kolejowy przy opuszczonych rogatkach to proszenie się o tragedię. Maszynista prowadzący skład pociągu o wadze kilku tysięcy ton nie zatrzyma pojazdu w kilka sekund. Przy zderzeniu pociągu z samochodem z tego drugiego zostanie naprawdę niewiele.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.