Hipersamochód od Peugeota. Opracowany został przez komputer

Aby stworzyć Peugeota 9X8 wykorzystano najnowocześniejsze programy informatyczne. Sprawdzony wirtualnie zanim wyjechał na tor.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Komputery wspomagają człowieka już na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że przy stworzeniu hipersamochodu Peugeota 9X8 wykorzystano najbardziej zaawansowane programy informatyczne. Auto sprawdzono zanim wyjechało na tor.

Zobacz wideo Peugeot 5008 przeszedł metamorfozę. "Sylwetka przyjemniejsza dla oka"

Cyfrowa wersja Peugeota 9X8 Hypercar zajmowała 51,1 gigabajtów i składała się z 15.267 plików zgromadzonych na twardym dysku. W tworzeniu projektu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Informatyczni geniusze, inżynierowie „od osiągów" i inżynierowie wyścigowi, wszyscy dążyli do jednego celu - zdobywać laury w wyścigach długodystansowych.

Technologia cyfrowa otworzyła nowe możliwości w dziedzinie sportu samochodowego. Pozwoliła inżynierom PEUGEOT SPORT zobrazować koncepcję hipersamochodu 9X8 bez tylnego spojlera. Jest to rozwiązanie całkowicie odmienne od projektów samochodów konkurencyjnych. Zatwierdzono jej słuszność na długo przed wyprodukowaniem najmniejszej nawet części samochodu.

Peugeot 308 1.2Opinie Moto.pl: Peugeot 308 1.2 PureTech 130 6MT. Czy 130-konny silnik R3 daje radę?

Zespół pracował cyfrowo nad 9X8 przez dwa lata. Pozwoliło to zaoszczędzić czas, części i pieniądze.

Dzięki takiemu podejściu, auto można było przetestować i dopracować jeszcze zanim wyjechało na tor. Tak wygląda projektowanie samochodów przyszłości.

Więcej o: