Jechał chodnikiem, chcąc ominąć korek. Gdy usłyszał klakson, wpadł w furię

Na polskich drogach można spotkać wielu sfrustrowanych kierowców, ale ten przykład jest naprawdę wyjątkowy - w negatywnym tego słowa znaczeniu. Kierowca próbował ominąć korek, jadąc po chodniku, a upomnienia klaksonem wywołały w nim agresję.

Kanał "Stop Cham" na YouTube prezentuje spektrum zachowań kierowców na polskich drogach. Tym razem pojawiło się nagranie zarejestrowane niedawno w Krakowie na ulicy 29 listopada.

Więcej filmów z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Widać na nim, że samochody oczekują na wolne miejsce, żeby wjechać na skrzyżowanie, ale kierowca renault widocznie nie miał na to czasu. W pewnym momencie wjechał na chodnik, żeby skrócić oczekiwanie na wjazd. Na szczęście w tym miejscu nie było pieszych.

Kiedy renault wróciło na pas drogowy przeznaczony dla samochodów, autorka nagrania postanowiła zwrócić uwagę na jego zachowanie przy pomocy klaksonu. Wtedy kierowcy puściły nerwy – zaczął wymachiwać i pokrzykiwać w kierunku kobiety.

Zobacz wideo

Widząc, że nie uda mu się sprowokować nagrywającej, ruszył z piskiem opon, aby za chwilę gwałtownie zahamować. Kobieta znów upomniała kierowcę klaksonem, co rozjuszyło go jeszcze bardziej – po raz kolejny przyspieszał i hamował. Swoje zachowanie potworzył jeszcze kilka razy, po czym mocno przyspieszył i odjechał przed siebie.

Metoda na stłuczkę. Cwaniak drogowy w Fordzie Mondeo próbuje wymusić odszkodowanieMetoda "na stłuczkę". Cwaniak drogowy próbował wymusić odszkodowanie, dostał wysoki mandat

Komentujący pod filmem nie pozostawiają suchej nitki na kierowcy renault. Swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym pieszych. Mamy nadzieję, że opublikowany materiał zainteresuje odpowiednie służby, które zdecydują się przykładnie ukarać takie zachowanie na drodze.

 
Więcej o: