Jechał chodnikiem, chcąc ominąć korek. Gdy usłyszał klakson, wpadł w furię

Na polskich drogach można spotkać wielu sfrustrowanych kierowców, ale ten przykład jest naprawdę wyjątkowy - w negatywnym tego słowa znaczeniu. Kierowca próbował ominąć korek, jadąc po chodniku, a upomnienia klaksonem wywołały w nim agresję.

Kanał "Stop Cham" na YouTube prezentuje spektrum zachowań kierowców na polskich drogach. Tym razem pojawiło się nagranie zarejestrowane niedawno w Krakowie na ulicy 29 listopada.

Więcej filmów z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Widać na nim, że samochody oczekują na wolne miejsce, żeby wjechać na skrzyżowanie, ale kierowca renault widocznie nie miał na to czasu. W pewnym momencie wjechał na chodnik, żeby skrócić oczekiwanie na wjazd. Na szczęście w tym miejscu nie było pieszych.

Kiedy renault wróciło na pas drogowy przeznaczony dla samochodów, autorka nagrania postanowiła zwrócić uwagę na jego zachowanie przy pomocy klaksonu. Wtedy kierowcy puściły nerwy – zaczął wymachiwać i pokrzykiwać w kierunku kobiety.

Zobacz wideo

Widząc, że nie uda mu się sprowokować nagrywającej, ruszył z piskiem opon, aby za chwilę gwałtownie zahamować. Kobieta znów upomniała kierowcę klaksonem, co rozjuszyło go jeszcze bardziej – po raz kolejny przyspieszał i hamował. Swoje zachowanie potworzył jeszcze kilka razy, po czym mocno przyspieszył i odjechał przed siebie.

Komentujący pod filmem nie pozostawiają suchej nitki na kierowcy renault. Swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym pieszych. Mamy nadzieję, że opublikowany materiał zainteresuje odpowiednie służby, które zdecydują się przykładnie ukarać takie zachowanie na drodze.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.