BMW XM przyłapane na lotnisku. Miało mniej kamuflażu

BMW XM to sportowy SUV z Niemiec. Został uchwycony na zdjęciach na lotnisku. Prawie nie miał kamuflażu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kiedy pojawił się BMW Concept XM, to przykuł uwagę widzów masywną osłoną chłodnicy, kanciastym kształtem i maleńkimi reflektorami. Teraz nowe zdjęcia z lotniska sugerują, że pojazd produkcyjny nadal będzie zadziwiał widzów.

Zobacz wideo Jechał BMW pod prąd trasą S17. Został zatrzymany na przejściu granicznym z Ukrainą

Zdjęcia zostały upublicznione na profilu wilcoblock na Instagramie. Ma o wiele mniej kamuflażu i widać, że grill będzie naprawdę spory.

 

Najprawdopodobniej jest to niemal produkcyjna wersja tego modelu. Oczywiście jest bardziej stonowana od wersji koncepcyjnej, ale współdzieli wiele części z nią. Weźmy na przykład pionowo ułożone rury wydechowe, szerokie, kanciaste nadkola czy dwa logo BMW w górnej części tylnej szyby.

Wnętrze jest bardziej zakamuflowane. Dostrzec jednak można dwukolorową tapicerkę – niebieską i ceglaną. Widać również kierownicę z dwoma przyciskami M.

W momencie premiery przyciski te będą sterować nowo opracowanym silnikiem V8 ze wspomaganiem elektrycznym, który zapewnia moc 653 KM i moment obrotowy 800 Nm, jak niedawno ujawniła marka. Następnie pojawi się jeszcze mocniejsza wersja o mocy 748 KM i momencie obrotowym 1000 Nm, jak obiecano w Concept XM.

Hybrydowy układ napędowy typu plug-in nie będzie służył tylko do zasilania, ponieważ na energii elektrycznej będzie można przejechać do 80 km.

Produkcja BMW XM ma nastąpić jeszcze w grudniu tego roku, ale model zostanie wcześniej zaprezentowany podczas obchodów 50-lecia BMW M GmbH.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.