Kradli na terenie całej Polski. Jedno auto udało się odzyskać na drugi dzień

Policjanci z Leszna zatrzymali trzy osoby kradnące luksusowe auta na terenie całej Polski. Kryminalni podczas akcji dodatkowo odzyskali SUV-a wartego prawie 200 tysięcy złotych.

Policjanci z Wielkopolski rozwiązali sprawę skradzionego Audi Q5 oraz rozbili gang zajmujący się kradzieżą samochodów. W dniu 11 maja w samym środku nocy, funkcjonariusze z Leszna w podobnym czasie weszli na teren dwóch posesji, zlokalizowanych w różnych miejscach. Jedna była zlokalizowana w województwie dolnośląskim, a druga w zachodniopomorskim.

Na Dolnym Śląsku doszło do zatrzymania 39-letniego mężczyzny, który był poszukiwany celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności. W jednym z garaży na terenie posesji należącej do zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili białe Audi Q5 o szacunkowej wartości 185 tysięcy złotych. Auto poprzedniej nocy zostało skradzione sprzed posesji na terenie Szczecina. We wnętrzu SUV-a oraz w garażu znajdowały się zagłuszarki sygnału GPS.

Z kolei w jednej z nadmorskich miejscowości, w ośrodku wczasowym policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę - mieszkańców województwa dolnośląskiego. W miejscu ich przebywania znaleziono sprzęt służący do kradzieży samochodów, w tym m.in. tzw. „walizki", zagłuszarki sygnału GPS oraz odzież mogącą służyć do popełniania przestępstw, a także sporo gotówki. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. 

Wszystkie trzy osoby zostały zatrzymane i przewiezione do policyjnego aresztu w Lesznie. Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty kradzieży samochodów po uprzednim włamaniu, paserstwa oraz posiadania narkotyków. Sąd Rejonowy w Lesznie w dniu 12 maja na wniosek leszczyńskiej prokuratury wydawał nakaz aresztowania całej trójki podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.