Ford Polska stoi SUV-ami i crossoverami. Jednak i tak zalicza spadek

Ford Polska podał wyniki sprzedaży za kwiecień i od początku roku. Niestety nie są to dobre wieści.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford Polska zrobił podsumowanie ubiegłego miesiąca, jak i okresu od stycznia do kwietnia. W jednym i drugim przypadku nie są to dobre wyniki.

Zobacz wideo Ford S-Max - na rynku obecny jest od lat, teraz prezentuje się w nowej, hybrydowej odsłonie

W kwietniu sprzedano 2338 samochodów spod znaku błękitnego owalu. Jest to gorszy wynik o 13,2 proc. w porównaniu do kwietnia z zeszłego roku. Samochodów osobowych sprzedano 1086 szt., czyli mniej o 8,7 proc., a dostawczych 540 szt. (mniej o 38 proc.). Segment SUV-ów i crossoverów natomiast się poprawił. Sprzedano 712 pojazdów, czyli lepiej o 12,8 proc.

Od stycznia do kwietnia sprzedano w sumie 8940 pojazdów. Zarówno sprzedaż aut osobowych i dostawczych spadła w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku. Ponownie segment SUV-ów i crossoverów odnotował wzrost – 38,4 proc. (3572 szt.).

W kwietniu najlepiej sprzedawała się Kuga (347 szt.). Na drugim miejscu znalazła się nowa Fiesta, a na najniższym stopniu pudła znajduje się Mondeo.

Po czterech miesiącach również Kuga jest najchętniej wybieranym modelem (1612 szt.), dalej uplasowała się Puma (972 szt.) oraz Fiesta (818 szt.).

Modele elektryczne (BEV) oraz zelektryfikowane (PHEV, HEV, mHEV) po czterech miesiącach 2022 r. stanowią 33,6 proc. sprzedaży marki, podczas gdy rok temu było to 18,7 proc.

Najlepiej sprzedającym się modelem dostawczym w kwietniu był Ranger, który znalazł 124 nowych nabywców i był najlepiej sprzedającym się pick-upem w Polsce. Warty uwagi jest fakt, że także Transit, Transit Custom i Transit Courier sprzedały się w co najmniej 100 egzemplarzach. Po czterech miesiącach roku liderem zestawienia jest Transit, który ma 36,1 proc. udziału w sprzedaży samochodów dostawczych marki. Model jest także czwartym najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym w tym okresie w Polsce.

Więcej o:
Copyright © Agora SA