Projekt Ronin to nowy, elektryczny samochód od Henrika Fiskera. Zaoferuje rekordowy zasięg

Henryk Fisker, właściciel niszowej marki motoryzacyjnej zaprezentował nowy model, który już niebawem dołączy do oferty. Fisker Ronin to sportowy Grand Tourer napędzany elektrycznie. Nawiązanie do kultowego filmu z Robertem De Niro w roli głównej nie jest przypadkowe.

Projekt Ronin pokaże możliwości marki Fisker w zakresie inżynierii, technologii oraz oprogramowania. Nazwa samochodu nawiązuje do kultowego filmu z 1998 roku. W rolę główną wcielił się wtedy Robert De Niro, a sceny pościgu samochodowego po Paryżu przeszły do kanonu światowego kina.

Więcej informacji na temat motoryzacyjnych nowości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Dyrektor generalny firmy zdradził na Instagramie, że celem konstruktorów jest opracowanie bezemisyjnego samochodu klasy GT, który poszczyci się największym możliwym zasięgiem do przejechania na jednym ładowaniu wynoszącym nawet 885 kilometrów. Samochód będzie kosztować poniżej 200 tys. dolarów.

 

Prace nad pojazdem rozpoczęły się w ubiegłym roku. Model przybrał formę sportowego sedana, który pomieści w kabinie czterech dorosłych pasażerów. Karoseria będzie wykonana z superlekkich materiałów, a drzwi mają wykorzystywać nowatorską technologię otwierania. Producent nie zdradził na czym będzie polegać ich wyjątkowość.

Zobacz wideo

Premierę modelu Fisker Ronin zaplanowano na sierpień 2023 roku. Rozpoczęcie produkcji ruszy w drugiej połowie 2024 roku. W międzyczasie marka Fisker chce wprowadzić na rynek elektrycznego SUV-a o nazwie Ocean oraz crossovera Pear. Wspomniane samochody mają zadebiutować w tym samym roku, co Ronin.

Niektóre źródła wspominają o projekcie Alaska, czyli elektrycznym pickupie. Jednak ostatnie wzmianki na temat tego projektu pochodzą ze stycznia 2021 roku i prezentują kanciasty projekt z niewielką skrzynią ładunkową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.