Zostawił w aucie komplet kół na zmianę. Na złodziei nie trzeba było długo czekać

Policjanci z żoliborskiej komendy zatrzymali dwóch kolegów, którzy ukradli koła, wyrządzając szkody wycenione na 22 tys. złotych. Właściciel zostawił je w swoim samochodzie, który zaparkował na niestrzeżonym parkingu.
Zobacz wideo Testujemy sportowe opony na torze. Czy warto w nie zainwestować?

O tym, aby nie zostawiać cennych rzeczy w samochodzie, wiele osób uczyło się od dziecka. Jako że to ostatni dzwonek na wymianę opon zimowych na letnie, warto wiedzieć, aby takiego bagażu również nie przechowywać zbyt długo w aucie. A przynajmniej nie na widoku. Dobitnie przekonał się o tym kierowca z warszawskiego Żoliborza.

Zostawił w samochodzie koła na zmianę. Długo nie leżały

Sprawę dość nietypowej kradzieży opisała właśnie Komenda Rejonowa Policji. Do policjantów zgłosił się pokrzywdzony kierowca, który w swoim aucie zostawił cztery opony na aluminiowych felgach. Pojazd zaparkował na niestrzeżonym parkingu na ulicy Gwiaździstej.

Nie wiemy, czy kierujący w jakikolwiek sposób zabezpieczył koła przed wzrokiem przechodniów. Wiemy natomiast, że najpewniej zrobił to nieskutecznie, bo oponami zainteresowało się dwóch przechodniów, którzy włamali się do pojazdu i ukradli koła, uszkadzając przy okazji przednie nadkole auta.

Funkcjonariusze przeanalizowali nagrania z monitoringu miejskiego, na którym zarejestrowany został moment kradzieży i zdobyli zdjęcie twarzy jednego z mężczyzn, który włamał się do auta. Tak udało się ustalić tożsamość obu złodziei - 20-latka i jego 42-letniego kolegi, którzy przywłaszczyli sobie koła.

Policja znalazła i zatrzymała już sprawców oraz odnalazła skradzione koła. Teraz mężczyznom za kradzież mienia grozi do 5 lat więzienia. Właściciel samochodu wycenił straty poniesione w wyniku włamania na kwotę aż 22 tys. zł. Można śmiało założyć, że same koła, które padły łupem złodziei były warte nieco mniej.

Więcej podobnych historii przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.