Utknęła na łące w BMW. Z auta trafiła prosto do aresztu

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała kobieta, która jeździła po łące samochodem do momentu utknięcia w rowie. 32-latka z BMW trafiła prosto do policyjnego aresztu.

Polscy kierowcy często lekkomyślnie podchodzą do kwestii prowadzenia samochodu. Wielu zmotoryzowanych ma wyraźny kłopot z przyswojeniem żelaznej zasady "Piłeś? Nie jedź!" i decyduje się na ryzykowną jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowanie powoduje niebezpieczeństwo na drogach i potrafi prowadzić do życiowych tragedii niewinnych ludzi.

Pewna 32-latka z województwa dolnośląskiego nie wyciągnęła wniosków z popełnionych błędów. Kobieta, której w lutym 2022 r. policjanci zatrzymali prawo jazdy za udział w zdarzeniu drogowym i jazdę pod wpływem alkoholu, wyraźnie nie przejęła się nałożonymi na nią konsekwencjami. Mieszkanka powiatu oleśnickiego ponownie wsiadła za kierownicę z promilami w organizmie i nie poradziła sobie z opanowaniem auta.

Kobieta prowadząc BMW serii 3 nie dała rady utrzymać się na jezdni. Na terenie powiatu milickiego (gmina Krośnice) zjechała samochodem na łąkę i nie zdołała już z niej wyjechać. BMW utknęło w rowie na środku łąki. O sytuacji tej policję powiadomił świadek zdarzenia.

Policjanci odzyskali skradzionego Nissana QashqaiBracia kradli Nissany Qashqai. Wpadli na gorącym uczynku

Mundurowi po przyjeździe na miejsce zatrzymali nieodpowiedzialną kobietę. Badanie jej stanu trzeźwości alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, 32-latka znajdowała się również pod wpływem działania marihuany, na co wskazał użyty przez funkcjonariuszy tester narkotykowy. Podczas przeszukania BMW funkcjonariusze odnaleźli spore ilości nielegalnego suszu roślinnego. Jak czytamy w policyjnym komunikacie - w pojeździe znajdowało się ponad 130 porcji handlowych.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do depozytu. Kobiecie w szpitalu pobrano krew do badań laboratoryjnych, aby potwierdzić zawartość substancji odurzających w organizmie. Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcie, a samochód przekazano wskazanej przez nią osobie. 32-latka usłyszała zarzuty w związku z prowadzeniem pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, a także za posiadanie narkotyków.

Zobacz wideo
Więcej o: