Mustang Mach-E w Polsce nadal cieszy się zainteresowanie. Już 1100 zamówień

Ford Polska chwali się, że zainteresowanie Mustangiem Mach-E w naszym kraju nie słabnie. Już 1100 zamówień od premiery.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford Mustang Mach-E od jakiegoś już czasu cieszy się tytułem najpopularniejszego samochodu elektrycznego w naszym kraju, jak i zagranicą. U nas od momentu premiery zamówiono 1100 sztuk tego modelu.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Największą popularnością cieszą się wersje z napędem na wszystkie koła i akumulatorem o zwiększonej pojemności – 98 kWh. Na taką konfigurację przyjęto 400 zamówień.

Drugim najpopularniejszym wyborem są samochody z napędem na tył o standardowej pojemności baterii – 75 kWh. Ford Polska przyjął na nie 343 zamówienia.

Odmiana GT odnotowała 152 zamówienia. A wersję z większym akumulatorem, ale z napędem na tył zamówiono w ilości ponad 100 sztuk.

Najwięcej zamawiających pochodzi z Warszawy – 221 zamówień. Dalej jest Kraków i Wrocław (78 i 76 zamówień). Powyżej 50 zamówień dokonano również w Częstochowie, Gdańsku, Łodzi i Nowym Sączu.

Najpopularniejszymi kolorami są: Absolute Black (236 zamówień) oraz Lucid Red (231 zamówień). Ford Polska odnotował również 125 zamówień na Star White, 110 na Dark Matter Grey, 96 na Space White, 94 na Cyber Orange oraz 80 na Grabber Blue.

Spora grupa klientów (487) decyduje się także na pakiet Technology Plus, który zapewnia im m.in. panoramiczny dach, system kamer 360 stopni czy system audio B&O o mocy 560 Wattów. Drugą najpopularniejszą opcją jest pakiet Technology, który wybrało 254 klientów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.