Kolorowy zawrót głowy. Porsche daje narzędzie, które zabierze wiele godzin

Porsche rozszerza ofertę kolorystyczną prawie wszystkich modeli. Teraz do wyboru jest 160 kolorów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W listopadzie ubiegłego roku Porsche ogłosiło, że rozszerza swój program Paint to Sample, umożliwiając klientom uzyskanie praktycznie dowolnego koloru w prawie każdym modelu. Jest to powód, przez który straci się wiele godzin.

Zobacz wideo Porsche Taycan - samochód wyjątkowy, nowatorski i przełomowy? Sprawdzamy, czy tak jest naprawdę

Temat dotyczy prawie wszystkich modeli, ponieważ 911-ka jeszcze nie weszła do tego programu, ale ma to nastąpić już niedługo. Kupujący mogą sprawdzić 160 kolorów, które są podzielone na grupy - czy są metaliczne czy też nie. Oczywiści wybór niestandardowego koloru powoduje znaczną podwyżkę ceny końcowej. W Polsce jest to koszt 45.297 zł.

Myli się jednak ten, kto sobie wymyślił, że wyśle do Porsche próbkę swojego koloru i producent wykona go. Taka opcja jest w Paint to Sample Plus. Porsche najpierw przeprowadzi testy i sprawdzi czy da się kolor stworzyć i zastosować na modelu. Jeśli pod koniec 11-miesięcznego procesu testowego kolor okaże się niemożliwy do stworzenia lub zastosowania, to firma poinformuje klienta, który nie będzie musiał za to płacić.

Marc Philipp Gemballa Marsien"Marsjańskie" Porsche 911. Ma kosmiczny wygląd i cenę, a jego dostawy ruszą w tym roku

Teoretycznie zatem można zapłacić Porsche za stworzenie cukierkowo-różowego modelu elektrycznego. U innych producentów taki kolor byłby jedynie wpadką na produkcji, a tutaj może powstać specjalnie.

Więcej o: