Policja przygotowała ulotki dla ukraińskich kierowców. Przypominają o przepisach

Policjanci z KWP w Krakowie przygotowali specjalne ulotki z myślą o ukraińskich kierowcach. W materiałach, które będą rozdawane podczas kontroli policyjnej, znajdują się informacje o wybranych przepisach i różnicach między polskim a ukraińskim prawem o ruchu drogowym.

Pomocna broszura - ОКРЕМІ ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ, ЩО ДІЮТЬ У ПОЛЬЩІ – została przygotowana w języku ukraińskim. Nad projektem czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zobacz wideo

 Ze względu na coraz większą liczbę kierowców przyjeżdżających z Ukrainy, policja chce uświadomić o obowiązujących w Polsce przepisach ruchu drogowego. W przygotowanych materiałach można również znaleźć różnice w poruszaniu się po polskich i ukraińskich drogach.

Ulotki przygotowane w języku ukraińskim będą rozdawane kierowcom podczas kontroli drogowych, ale będą również dostarczane w miejsca zamieszkania uchodźców. Pogląd ulotki przygotowanej przez małopolskich policjantów można znaleźć w galerii zdjęć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.