Nie zabezpieczył ładunku. Z worków wylatywały kamienie

Inspektorzy z kujawsko-pomorskiego ITD zatrzymali transport worków z kruszywem, z którego wysypywały się kamienie. To nie jedyne przewinienie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

O tym, że należy właściwie zabezpieczać transport wiedzą prawie wszyscy. Prawie, ponieważ ostatnio kujawsko-pomorscy inspektorzy ITD zatrzymali transport z niskopodwoziową przyczepą, która przewoziła kruszywo.

Zobacz wideo Piechota: Należy ograniczyć przewozy przez polsko-białoruską granicę

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 kwietnia. Inspektorzy z ITD na autostradzie A1 wytypowali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą niskopodwoziową. Znajdowały się na niej big bagi o łącznej masie 25 t, w których znajdowały się kamienie.

Transport był źle zabezpieczony, a jeden z worków był przewrócony i jego zawartość wysypywała się na drogę. Co gorsza nie były zabezpieczone przed przesuwaniem się do przodu i tyłu. W sytuacji nagłego hamowania, cały transport mógł wylecieć i spowodować jeszcze większe zniszczenia i niebezpieczeństwo.

Co więcej inspektorzy dopatrzyli się jeszcze jednego problemu – usterki opony napędowej. Stwierdzono oderwany fragment bieżnika i uszkodzony metalowy kord. Usterka ta dyskwalifikowała pojazd z dalszego użytkowania na drogach publicznych.

Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem wszczęto postępowanie administracyjne. Kierowca otrzymał mandat karny, a dowody rejestracyjne zatrzymano. Ładunek natomiast został przełożony na wywrotkę, a uszkodzoną oponę wymienił wezwany przez przewoźnika na miejsce kontroli mobilny serwis.

Więcej o: