Coraz mniej Vanów na rynku. Przyszła kolej na Citroena

Citroen Grand C4 SpaceTourer odchodzi do krainy wiecznych łowów. Vany są w odwrocie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Patrząc na obecną ofertę producentów trudno nie zauważyć, że głównie produkowane są SUV-y. Właśnie ten typ samochodów skutecznie wycina inne nadwozia z oferty producentów.

Zobacz wideo Interaktywny test nowego Volkswagena Taigo

Powoli żegnamy się z tradycyjnymi sedanami, kombi również ma problemy, ale największym przegranym są Vany (MPV). To co dawniej służyło za pojazdy rodzinne, wykorzystywane w długie trasy i do jazdy po mieście powoli zaczyna być pieśnią przeszłości.

Właśnie nastał kolejny krok do usunięcia z przestrzeni drogowej vanów. Citroen zdecydował, że z nastaniem lipca kończy produkcję modelu Grand C4 SpaceTourer. Niegdyś jeden z liderów segmentu, dzisiaj stał się reliktem przeszłości.

Próżno teraz szukać klasycznych vanów. Nawet u konkurencji Renault Espace przeszedł daleko idące zmiany, które powoli odcinają go od swoich poprzedników. C4 Picasso w 2011 r. sprzedano w ilości 104 tys., rok temu było to już zaledwie 17 tys. szt.

Czasy się zmieniają, preferencje klientów również. SUV-y na razie królują, ale okaże się jak długo to panowanie będzie trwać. Rynek nie lubi stagnacji i kiedyś na nie też przyjdzie czas.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.