GDDKiA otwiera oferty. Budowa S17 Tomaszów Lubelski - Hrebenne coraz bliżej

Do przetargu na realizację S17 złożono 8 ofert. Teraz GDDKiA przeanalizuje je.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

GDDKiA poinformowało, że otworzyło oferty złożone do przetargu na zaprojektowanie i budowę ostatniego odcinka S17 na południe od Zamościa Tomaszów Lubelski – Hrebenne. Jest to fragment o długości 17,5 km.

Zobacz wideo Interaktywny test nowego Volkswagena Taigo

Przetarg został ogłoszony w grudniu zeszłego roku, jednak ze względu na sytuację za naszą wschodnią granicą GDDKiA wydłużyła termin składania ofert o miesiąc. Miało to pozwolić lepiej dostosować oferentom swoje propozycje pod kątem bardziej aktualnych cen na rynku.

Z ośmiu ofert złożonych, cztery mieściły się w budżecie przeznaczonym na realizację tego odcinka, który wynosi ok. 664,8 mln zł. Są to:

  • Budimex - ok. 598 3 mln zł 
  • Kolin ?nsaat Turizm Sanayi Ve Ticaret - ok. 603,3 mln zł? 
  • konsorcjum firm Porr (lider), Antex II (partner) - ok. 624,5 mln zł 
  • konsorcjum firm Mostostal Warszawa (lider), Acciona Construcción (partner) - ok. 655,6 mln zł? 
  • Stecol Corporation - ok. 683, 1 mln zł? 
  • konsorcjum firm NDI (lider), NDI Sopot, SP Sine Midas Stroy, SP Sine Midas Stroy Oddział w Polsce, Fabe Polska (partnerzy) - ok. 711 mln zł? 
  • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - ok. 713, 4 mln zł 
  • Mota-Engil Central Europe - ok. 739,5 mln zł

Odcinek Tomaszów Lubelski – Hrebenne zaczyna się za węzłem Tomaszów Lubelski Południe, gdzie trasa przecina obecną drogę krajową i przebiega po jej zachodniej stronie. Omija Lubyczę Królewską i dalej przebiega w korytarzu obecnej DK17. Zakończenie odcinka zaplanowano na włączeniu do istniejącej obwodnicy Hrebennego.

Obecnie GDDKiA prowadzi analizy ofert i w najbliższym czasie powinniśmy poznać, która z firm zostanie wybrana. Przyszły wykonawca będzie musiał uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.