Nowe nieoznakowane BMW na służbie. Wideorejestrator kosztował tyle, co połowa auta

Policjanci z Kolna odebrali nowy samochód służbowy. To nieoznakowane BMW serii 3 wyposażone w wideorejestrator, który kosztował 90 tys. zł. Radiowóz zakupiony za niespełna 200 tys. zł będzie wykorzystywany m.in. do łapania piratów drogowych.

Modernizacja policyjnej floty nieprzerwanie postępuje. Nowoczesne radiowozy co jakiś czas są przekazywane funkcjonariuszom w różnych częściach kraju, a zakup sporej części służbowych aut jest realizowany dzięki wsparciu samorządów. Tak też jest w przypadku BMW 330i xDrive, które trafiło do Kolna. Do zakupu dołożył się Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

Gotowy do służby nieoznakowany radiowóz został przekazany mundurowym z kolneńskiej drogówki. Sedan w ciemnym kolorze nadwozia jest napędzany 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem benzynowym. Moc jednostki napędowej wynosi 258 KM, a maksymalny moment obrotowy 400 Nm. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,8 s, a prędkość do jakiej może się rozpędzić wynosi 250 km/h. Napęd trafia na cztery koła poprzez automatyczną 8-stopniwą skrzynię biegów.

Auto wygląda bardzo niepozornie i na drogach ciężko będzie rozpoznać, że to radiowóz. Całkowity koszt zakupu eleganckiego BMW 330i xDrive (seria G20) wyniósł 190 600 złotych, z czego 90 tysięcy pochodziło z budżetu województwa podlaskiego, a zakup możliwy był dzięki podpisanym wcześniej porozumieniom.

Co ciekawe, w pojeździe, który zasili flotę drogówki i będzie patrolował drogi powiatu kolneńskiego, zamontowany został wideorejestrator o wartości blisko 90 000 złotych. To połowa kwoty, jaką trzeba było przeznaczyć na sam radiowóz. Kierowcy muszą mieć się na baczności. Nieodpowiedzialny zmotoryzowani po znalezieniu się w zasięgu kamer policyjnego BMW, z pewnością zostaną namierzeni i nagrani. Dla przypomnienia, nowy taryfikator mandatów obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku, potrafi mocno odcisnąć się na kieszeni osób łamiących przepisy ruchu drogowego.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.