Mercedes Wojciecha Szczęsnego na sprzedaż. Ponownie [WIDEO]

Klasa G, która kiedyś należała do bramkarza Reprezentacji Polski ponownie znalazła się na rynku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Pamiątki po gwiazdach estrady czy sportowcach zawsze są w cenie. Przynajmniej na zachodzie i jeśli osoba, do której należał przedmiot odniósł międzynarodową sławę. Wojciech Szczęsny jest taką osobą.

Zobacz wideo Oferuje wszystko, co ma najlepszego w ofercie Mercedes-Benz, a jego środek wręcz szokuje. Jakie niespodzianki skrywa Maybach?

W ofercie Stradale Classics znalazła się właśnie wyjątkowa G klasa 63 AMG z 2014 r. Auto należało bowiem do Szczęsnego, gdy występował w barwach Arsenalu. Oczywiście od tamtego czasu zmienił się już właściciel i przyszły kupujący nie kupuje auta bezpośrednio od znanego piłkarza, ale i tak to jest gratka dla fanów tego sportu i rzeczy związanych ze znanymi ludźmi.

 

Auto przejechało jedynie 63 tys. km i chociaż głównie jeździło po Londynie, to kierownicę ma po lewej stronie. Powód jest bardzo prosty, samochód zakupiono w polskim salonie.

Pod maską znalazł się 5,5-litrowy silnik V8 zapewniający 544 KM mocy i 760 Nm momentu obrotowego. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,4 s., a prędkość maksymalna wynosi 210 km/h.

Na jej wyposażeniu jest dwukolorowa skóra, ekrany dla tylnego rzędu siedzeń, akcenty z włókna węglowego czy ogrzewanie postojowe.

Ta konkretna G klasa jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Gdy Szczęsny był jego właścicielem przekazał ją do modyfikacji Braciom Collins. W ramach tego zlecenia zmieniono kolor pojazdu. Oryginalnie auto było pomalowane na Czerń Obsydianu. Zmiany obejmowały nałożenie matowej folii i pomalowanie na czarno srebrne obwódki na kołach.

A jaka jest cena? Dokładnie 499 tys. zł. Jest to dużo, ale raczej cena nie zejdzie niżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.