Wielka gratka dla fanów Top Gear. W muzeum wystawiono kultowe wozy

Program telewizyjny Top Gear sprawił, że wiele z pozoru nudnych samochodów dorobiło się statusu kultowych. Wszystko za sprawą szalonych prezenterów i wyzwań w programie. Niektóre z tych aut można teraz zobaczyć w muzeum.

Program motoryzacyjny Top Gear miał na przestrzeni lat swoje wzloty i upadki. Wielu śmiałków próbowało kopiować pomysły szalonych prezenterów - z mniej lub bardziej marnym skutkiem. Jednak nie ulega wątpliwości, że program jest globalnym fenomenem, szczególnie dla entuzjastów samochodów.

Więcej ciekawostek ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

W każdym programie są testowane nowe samochody, ale podczas motoryzacyjnego show nie brakuje kultowych lub niestandardowych pojazdów czy konstrukcji. Niektóre z nich są wielką gratką dla fanów serii i właśnie trafiły na wystawę World of Top Gear w Beaulieu Motor Museum.

Na kanale Lift Hills and Thrills dostępnym na Youtube możemy zobaczyć całą wystawę, która pokazuje samochody uczestniczące w najbardziej szalonych wyzwaniach w historii programu. Nie jest to zupełnie nowa kolekcja, ponieważ muzeum już wcześniej prezentowało samochody z Top Gear, ale teraz dołączyły do nich auta z najnowszych odcinków serii. 

Zobacz wideo

Ekspozycja muzealna zawiera m.in. niezniszczalnego pickupa – Toyotę Hilux, a także MINI, które oddało skok na nartach. Oprócz tego pojawił się Mr. Nippy, który wystąpił w 29. sezonie programu, a także łazik skaczący na bungee, który miał swoją premierę sezon wcześniej.

Zaktualizowana wystawa przedstawia teraz cały cykl Top Gear, aż do współczesnych odcinków z udziałem Chrisa Harrisa, Paddy`ego McGuinessa i Freddiego Flintoffa. Jednak najwięcej fanów serii Top Gear docenia czasy Jeremy`ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda. Trzej panowie prowadzą od kilku lat swoją nową serię – The Grand Tour. 

W muzeum odtworzono również studio programu, a także słynny tor testowy, na którym odwiedzający mogą sprawdzić swoje umiejętności. Nie musza jednak ubierać kasku, ponieważ rywalizacja odbywa się na małych, zdalnie sterowanych samochodach, które brały udział w Top Gear.

Jeśli nie macie czasu, żeby wybrać się w najbliższym czasie do południowej Anglii, warto spojrzeć na wirtualny spacer po tym wyjątkowym muzeum.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.