Yaris Cross z nowym tytułem. Został Światowym Samochodem Miejskim Roku 2022

Toyota ma kolejny powód do dumy. Ich Yaris Cross został doceniony.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Yaris Cross został wybrany w kategorii World Urban Car 2022 z listy pięciu samochodów z całego świata, a następnie z krótkiej listy trzech finalistów, ogłoszonej 15 marca. Wybór dokonało 102 dziennikarzy z 33 krajów.

Zobacz wideo Nowa Toyota Yaris już na polskich drogach

Toyota Yaris Cross to miejski crossover zbudowany na wydłużonej platformie TNGA-B. To najmniejszy SUV Toyoty, który może być wyposażony w napęd na cztery koła AWD-i. Pod maską Yarisa Cross pracują benzynowe i hybrydowe napędy, które powstają w polskich zakładach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.

Konkurs World Car Awards powstał w 2003 roku, a jego pierwsza edycja odbyła się w styczniu 2004 roku. Samochody kwalifikujące się do kategorii World Urban Car w konkursie World Car of the Year muszą być produkowane przynajmniej w liczbie 5000 samochodów rocznie i muszą być dostępne przynajmniej na dwóch dużych rynkach (w Europie, Chinach, USA, Japonii, Indiach, Korei czy Ameryce Łacińskiej) i na dwóch kontynentach między 1 stycznia 2021 roku a 30 marca 2022 roku. Ich długość nie może przekroczyć 4,2 metra i muszą być dopuszczone do ruchu na drogach publicznych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.