M-Sport Ford zachwycone. Dziewięciokrotny mistrz świata Sébastien Loeb, ponownie zasiądzie za kierownicą samochodu M-Sport

Sébastien Loeb ponownie zasiądzie w samochodzie M-Sport podczas Rajdu Portugalii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Dziewięciokrotny mistrz świata Sébastien Loeb ponownie zasiądzie za kierownicą Pumy Hybrid Rally1. Partnerować mu będzie Isabelle Galmiche.

Zobacz wideo Piotr Pawlak o szansach i wyzwaniach rynku motoryzacyjnego

Loeb wystartuje w Rajdzie Portugalii. Jest to drugi raz, gdy zasiądzie za kierownicą samochodu M-Sport. Pierwszy raz odbył się podczas Rajdu Monte Carlo. Sébastien Loeb powrócił do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA w styczniu i odniósł w nich łącznie sześć zwycięstw etapowych, walcząc z ośmiokrotnym mistrzem Sebastienem Ogierem, a następnie zwyciężając w klasyfikacji generalnej w imprezie otwierającej sezon 2022.

Rallye de Portugal to ważne wydarzenie dla zespołu M-Sport Ford World Rally. Jako pierwsi wystawią pięć samochodów Rally1 w jednej imprezie.

Powrót Loeba zbiega się z obchodami 50-lecia Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. W trakcie rajdowego weekendu zaplanowano wiele atrakcji, ponieważ 50 lat rajdów samochodowych jest okazją do świętowania historii sportu na najtrudniejszych odcinkach i nawierzchniach na świecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.