Mniejszy pokonał większego. Policjant w radiowozie spycha nowego Jeepa Grand Wagoneera [WIDEO]

Policjant ścigał przestępcę i wykonał wzorowo manewr zepchnięcia oponenta z drogi. Przy okazji wygląda jakby to go nie wzruszało.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Czasem może się wydawać, że mniejszy pojazd nie jest w stanie zepchnąć z drogi większego pojazdu. Jednak w dobrych rękach, po przeszkoleniu można zrobić wszystko. Czego dał pokaz policjant stanowy z Oklahomy.

Zobacz wideo Starym suzuki chciała uciec grupie SPEED. Po chodniku... z metamfetaminą w torebce

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia tego roku. 32-letni Charles Carswellew zdecydował się uciec w nowym Jeepie Grand Wagoneerze, ale dzięki szkoleniu policjanta stanowego Bracka Millera agresor został skutecznie wyeliminowany z dalszej ucieczki. Dokonał tego w mniejszym Dodge’u Chargerze.

Lokalne władze podejrzewały Carswellewa o napada z bronią w ręku. Gdy został namierzony, policjanci podjęli się próby zatrzymania podejrzanego, w tym momencie mężczyzna zdecydował się na ucieczkę.

 

W powyższym filmie mamy jedynie ostatnie minuty pościgu. Widać na nim jak Carswell oddaje kilka strzałów w kierunku Millera. Policjant jednak nie odpowiada ogniem. Zamiast tego unika kul i dwukrotnie próbuje zepchnąć większy pojazd, co ostatecznie udaje mu się zrobić.

Jedyny moment, gdzie policjant wykazuje lekkie zdenerwowanie jest podczas pierwszej, nieudanej próby zepchnięcia.

Ucieczka PolonezemUcieczka starym Polonezem. Finał pościgu w bajorze

Ze względu na dużą prędkość, dopiero po chwili udaje się Millerowi zatrzymać swój pojazdy po tym, gdy udało mu się zepchnąć oponenta. Film kończy się, gdy funkcjonariuszy wychodzi z radiowozu i ogląda skalę zniszczeń. Nie widać tego co się wydarzyło po zatrzymaniu.

Jak się jednak okazuje, przestępcy udało się wyjść z Jeepa, po czym chwycił AK-47 i zaczął strzelać do policjantów. W wyniku wymiany ognia 32-latek został zastrzelony.

Niezależnie od tego jak zakończył się ten pościg, warto zwrócić uwagę na opanowanie emocji i samochodu przez Millera w tej niewątpliwe stresującej sytuacji.

Więcej o: