Roztrzaskał drogie BMW o latarnię i uszkodził pięć innych aut

Roztrzaskaniem drogiego BMW serii 8 Gran Coupe, uszkodzeniem kilku innych aut oraz wysokim mandatem karnym zakończyła się dla 33-latka przejażdżka po Białej Podlaskiej.

Pewien mieszkaniec gminy Zalesie w województwie lubelskim, kiepsko rozpoczął Poniedziałek Wielkanocny. Mężczyzna podróżując z pasażerami eleganckim BMW po godzinie piątej rano roztrzaskał auto na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Na miejsce zdarzenia drogowego zostali wezwani policjanci z bialskiej komendy.

Mundurowi skierowani do zgłoszenia ustalili na miejscu, że mężczyzna prowadzący BMW serii 8 Gran Coupe stracił panowanie nad autem. Pojazd uszkodził znak drogowy, ściął przydrożną latarnię i zatrzymał się poza jezdnią uszkadzając przy tym aż pięć zaparkowanych w pobliżu samochodów. 

Kontrola drogowa, pomiar prędkościŚmierć na drogach i pijani za kierownicą. Policja podsumowała świąteczny weekend

W wyniku tej kolizji nikt nie doznał obrażeń ciała. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zdaniem policjantów prawdopodobną przyczyną utraty kontroli nad samochodem było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Za popełnione wykroczenie 33-latek został na miejscu ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 6 punktów karnych. Za szkody powstałe w wyniku tego zdarzenia zapłaci ubezpieczyciel.

Roztrzaskane BMW zabrała laweta. Wartość takiego nowego samochodu w zależności od wersji wynosi od ponad 400 tys. zł do nawet blisko 800 tys. zł.

Zobacz wideo
Więcej o: