Luksusowy sedan na bazie pickupa? To jest Aznom Palladium

Pickupy to maszyny o wielu zastosowaniach. Można z jednego z nich zrobić np. luksusowego sedana.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Aznom Palladium to auto wyjątkowe. Trudno szukać takiego drugiego. Luksusowy sedan skrywa zgoła inny pojazd – pickupa RAM-a.

Zobacz wideo Oferuje wszystko, co ma najlepszego w ofercie Mercedes-Benz, a jego środek wręcz szokuje. Jakie niespodzianki skrywa Maybach?

Pod maską znalazła się jednostka pochodząca od dawcy, czyli silnik 5.7 HEMI z podwójnym turbodoładowaniem. Powstanie jedynie 10 sztuk tego modelu, ale jeden z nich ma coś mocniejszego.

Najwyraźniej jeden z nabywców doszedł do wniosku, że około 710 KM to za mało na taki pojazd i poprosił o umieszczenie pod maską czegoś mocniejszego – 6.4 HEMI V8. Oczywiście jednostka została zmodyfikowana. Dorzucono turbosprężarki i potrzebny sprzęt, aby produkował 862 KM mocy. Wszystkie konie trafiają na drogę za sprawą stałego napędu na wszystkie koła. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w około 4 s., a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Duża moc to nie jedyne duże wartości. Pojazd waży 2721 kg.

Co się tyczy luksusu, to chociaż Palladium zbudowano na bazie RAM-a, to widać go w szczególności we wnętrzu. Kabina pokryta jest różnymi rodzajami skóry i drewna. Pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą cieszyć się podróżą limuzyną z różnorodnymi elementami sterującymi na wyciągnięcie ręki. Obejmuje to oczywiste funkcje, takie jak rozkładane siedzenia, ale także przedmioty, takie jak lodówka.

Jak wcześniej wspomniano powstanie jedynie 10 szt. tego modelu. Każdy kosztuje około 1,5 mln dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.