Lotus pracuje nad kolejnym elektrykiem. Będzie rywalem dla Porsche

Marka Lotus, która przez ostatnie dwie dekady skupiała się na odgrzewaniu starych modeli w specjalnych wersjach, coraz bardziej intensywnie rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii. W sieci pojawiły się zdjęcia nowego samochodu, który rzuci wyzwanie Porsche.

Brytyjska marka od kilku lat znajduje się w rękach chińskiego koncernu Geely, czyli w tej samej grupie, co Volvo i Polestar. Dzięki zastrzykowi finansowemu od chińskiego właściciela, brytyjski producent zamierza wprowadzić w najbliższych latach kilka nowych modeli do swojej oferty. 

Więcej informacji na temat nowych modeli znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Po zakończeniu żywota takich projektów, jak Elise, Exige i Evora, przyszedł czas na zupełnie pokolenie – Eletra, Evija oraz Emira. W przyszłym roku dołączy do nich kolejny model napędzany elektrycznie. Samochód skrywający się pod pseudonimem Type 133 ma być konkurentem Porsche Taycan.

Zobacz wideo

Nowy sedan niebawem ujrzy światło dzienne, a producent zapowiada, że będzie czymś więcej niż tylko niżej zawieszoną odmianą Eletre. Można się spodziewać, że auto będzie się wyróżniać aerodynamicznym nadwoziem i minimalistyczną kabiną. Auto będzie wyposażone w dwa silniki generujące co najmniej 600 KM maksymalnej mocy. Niewykluczone, że nieco później będzie dostępny również w mocniejszych odmianach, które będą odpowiedzią dla modeli Taycan Turbo i Turbo S.

Ekspansja marki Lotus będzie kontynuowana w następnych latach. Już w 2024 roku pojawi się kolejny model – Type 134. Będzie to nieco mniejszy elektryczny crossover. Auto będzie produkowane w chińskiej fabryce w Wuhan. Samochód będzie bezpośrednim konkurentem dla Porsche Macan, które będzie również dostępne w wersji elektrycznej.

W 2026 roku pojawi się jeszcze nowy model powstały przy współpracy z marką Alpine. Nowy projekt będzie montowany w fabryce w Hethel. Francuska submarka zaoferuje nowy model, który zastąpi A110 Coupe z silnikiem montowanym centralnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.