Wspominkowy Ford. Amerykanie wspominają wygraną w Le Mans w 1966 r.

Ford wypuścił specjalną wersję modelu GT. Ma upamiętnić zajęcie wszystkich głównych miejsc w wyścigu Le Mans w 1966 r.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford przygotował edycję specjalną modelu GT. Ma on upamiętnić samochód wyścigowy GT40 MK II, który ukończył słynny 24-godzinny wyścig Le Mans w 1966 roku, zajmując 1, 2 i 3 miejsce na podium.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Limitowana wersja GT Holman Moody nawiązuje do zespołu Holman Moody, który odegrał kluczową rolę w wyścigowych sukcesach GT40. Po wyścigu Le Mans w 1965 r., nowopowstały komitet Forda ds. startów w Le Mans zlecił firmie Holman Moody (i Shelby American) modyfikację modelu GT40 MK II. Zespoły pracowały nad przeprojektowaniem hamulców, zawieszenia i doborem opon, aby poprawić wszystkie parametry. Wypróbowano nawet eksperymentalną automatyczną skrzynię biegów. Postawili sobie jeden cel – zwycięstwo w wyścigu Le Mans w 1966 roku. Co się ostatecznie udało.

Limitowana edycja ma złoto-czerwone malowanie, które uzupełniają owale z numerem 5 w kolorze Oxford White znajdujące się na drzwiach, masce i tylnym spojlerze – wszystko to nawiązuje do wyglądu Forda GT40 z 1966 roku.

Włókno węglowe jest widoczne m.in. na 20-calowych kołach, przednim splitterze, progach, lusterkach, wlotach do silnika i tylnym dyfuzorze. Zaciski hamulcowe Brembo lakierowane na czarno ze srebrną grafiką oraz czarne nakrętki dodatkowo podkreślają nowoczesną estetykę.

Włókno węglowe jest również obecne we wnętrzu pojazdu. Znajduje się na progach i desce rozdzielczej. Także sportowe fotele zostały wykonane z włókna węglowego. Pokryte są Alcantarą w odcieniu hebanowym z złotymi szwami. Na zagłówkach wytłoczono logo GT. Deska rozdzielcza jest pokryta skórą i alcantarą w kolorze hebanowym.

Kierownica wykończona jest alcantarą również w kolorze hebanowym z czarnymi przeszyciami, a manetki zmiany biegów wykonano w pasującym do nadwozia kolorze Holman Moody Gold.

Ford GT Holman Moody Heritage Edition nie może być sprzedana każdemu. Oferowana jest wyłącznie potwierdzonym właścicielom Forda GT, do których pierwsze egzemplarze trafią jeszcze wiosną tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.