Poznań. Kierowcom trudno jeździć po rondzie Rataje po remoncie [WIDEO]

Rondo Rataje stało się ciężkim orzechem do zgryzienia dla kierowców, którzy przyzwyczaili się do starego ruchu w tym regionie. PIM postanowił pomóc udostępniając film.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jazda na przyzwyczajenie często jest zgubna. Wielu kierowców potrafi pojechać pod prąd tylko dlatego, że wiele lat na danej drodze nie było zakazu takiej jazdy. Najwyraźniej poznaniacy mają podobny problem z Rondem Rataje.

Zobacz wideo Nieodpowiedzialne zachowania na rondzie w Płocku. Niektórzy nawet wjeżdżają pod prąd

Podczas przebudowy Ronda Rataje Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) wprowadziły zmiany w okolicach budowy, dokładnie na ulicach Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo. Jednak koniec remontu zbliża się wielkimi krokami i dojazd do ronda oraz samo rondo już funkcjonuje. Z tego powodu kierowcom trudno jest się przestawić na nową organizację ruchu.

PIM zauważył problem i aby lepiej przygotować kierowców do zmian, które już funkcjonują udostępnił poniższe nagranie wyjaśniające, który pas do czego służy. W dalszej części klipu jest również animacja lepiej pokazująca nowe zasady ruchu.

 

Pojawiła się również informacja ze strony PIM-u, że chociaż ruch został już przywrócony, to trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe. Wykonawca ma także umieścić znaki poziome na dojazdach do ronda. Możliwe jest również wyłączenie któregoś pasa ruchu na czas prac.

Oby teraz przejazd przez problematyczne rondo okazało się łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.