Nadchodzi Supra z silnikiem od BMW M3. W końcu Toyota z "500+"

Po raz kolejny wracają plotki na temat nowego wcielenia Toyoty Supry ze skrótem GRMN na klapie. Japońskie źródła donoszą, że pod maskę trafi silnik z BMW, który na dzień pracuje w takich modelach, jak M3 i M4. W końcu pojawi się na rynku Toyota o mocy "500+".

Sportowa rodzina Toyoty powiększy się o kolejny nabytek. Tym razem będzie to model GRMN Supra, w którym zostanie zainstalowana jednostka od BMW o nazwie kodowej S58. Sześciocylindrowy silnik znany z modelu M3 i M4 może rozwinąć nawet 533 KM maksymalnej. Standardowo silnik rozwija 480 KM, ale w wersji wzmocnionej oferuje już 510 KM..

Więcej informacji na temat motoryzacyjnych nowości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Napęd w specjalnym modelu będzie trafiać standardowo na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Być może w opcji pojawi się również wersja z napędem na wszystkie koła.

"500+" z manualną skrzynią biegów. Rewelacja!

Jednak największą rewelacją podawaną przez japońskie źródła jest możliwość wyposażenia Toyoty w mechaniczną skrzynię biegów. Taki wariant pojawiłby się dopiero w przyszłym roku. Informacje cytowane przez informatorów z Kraju Kwitnącej Wiśni pochodzą podobno z wewnętrznych materiałów produktowych koncernu.

Zobacz wideo

Nadwozie Supry ze znaczkiem GRMN ulegnie lekkim zmianom. Na masce pojawią się dodatkowe wloty powierza, a przedni pas otrzyma agresywniejszą stylizację. Natomiast z tyłu pojawi się spojler wykonany z włókna węglowego. Z tego samego materiału ma być wykonany dach. W gamie pojawią się także nowe kolory nadwozia i materiały wykończeniowe we wnętrzu.

Samochód trafi na rynek dopiero pod koniec tego roku albo na początku przyszłego. Ceny w Japonii mają startować od około 10 mln jenów, co w przeliczeniu daje jakieś 340 tys. złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.