Policjant rozbił nieoznakowane BMW o latarnię. Miał 2 promile

To był ciężki, niedzielny poranek dla jednego z funkcjonariuszy gorzowskiej policji. Prowadzone przez niego BMW zakończyło jazdę na latarni. Jednak to był dopiero początek jego kłopotów, ponieważ badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielny poranek na terenie Gorzowa Wielkopolskiego kierowca srebrnego BMW stracił panowanie nad samochodem i uderzył w latarnię przy ulicy Śląskiej. Okazało się, że samochód to nieoznakowany radiowóz należący do tzw. grupy Speed, a za jego kółkiem siedzi policjant.

Więcej informacji z polskich dróg znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechał radiowóz i sprawdził jego trzeźwość – w wydychanym powietrzu były ponad 2 promile alkoholu. Doświadczony funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie służył w mundurze już kilkanaście lat. Do tego głównie w ruchu drogowym.

Co ciekawe, w czasie zdarzenia policjant był już po służbie, ale poruszał się służbowym samochodem. Na dodatek rozbił się dosłownie kilkaset metrów od miejsca pracy.

Zobacz wideo

Komendant Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zawiesił funkcjonariusza w obowiązkach i wszczął procedurę, która doprowadzi do usunięcia go ze służby w Policji. Za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Pijany policjant wypadł z drogi. Badanie alkomatem nic nie wykazało. Ale strażacy nie odpuściliPijany policjant wypadł z drogi. Badanie alkomatem nic nie wykazało. Ale strażacy nie odpuścili

Więcej o: