Czerwona Droga w przygotowaniu. Ruszyły prace

Czerwona Droga w Gdyni połączy istniejącą sieć dróg szybkiego ruchu z Portem Gdynia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

O Drodze Czerwonej słyszy się już od dawna. Teraz GDDKiA podało informację, że ruszają prace przygotowawcze do zrealizowania tej inwestycji.

Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

Droga Czerwona ma bezpośrednio połączyć Port Gdynia z istniejącą siecią dróg szybkiego ruchu, w tym z trasą S6. Nowy dwujezdniowy odcinek poprowadzi od Portu Gdynia do węzła Gdynia Chylonia w miejscu skrzyżowania ul. Morskiej z Obwodnicą Trójmiasta. Obecna droga nie spełnia wymogów dotyczących nośności, a Droga Czerwona takich ograniczeń nie będzie miała.

Droga Czerwona przewidziana została jako droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego), a z pozostałą siecią będzie skomunikowana poprzez pięć węzłów drogowych. Przewidziano również realizację infrastruktury dla pieszych i rowerzystów w postaci kładek oraz tuneli. Inwestycja składać się będzie z trzech odcinków o łącznej długości ok. 9 km.

Jednak, aby powstała Droga trzeba było podpisać porozumienie. Zostało ono stworzone przez GDDKiA, Ministerstwo Infrastruktury i Centralny Port Komunikacyjny. Wszystkie trzy podmioty wyłożą pieniądze na przygotowanie inwestycji.

Przygotowanie obejmuje m.in. opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Proces przebiegać będzie przy bieżącej współpracy z Zarządem Portu Morskiego Gdynia. 

Realizacja inwestycji ma odbywać się w latach 2022-2025.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.