To miejsce zachwyca i jest pełne nostalgii. Muzeum Mercedes-Benz wciąga bez reszty

Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie fascynuje architekturą i zbiorami. Na dziewięciu piętrach nowoczesnego budynku zgromadzonych zostało 160 pojazdów różnego typu i łącznie 1500 wyjątkowych eksponatów. Magia tego miejsca potrafi zwiedzającego wciągnąć bez reszty. Zobacz imponującą kolekcję na naszych zdjęciach.

Rewolucja w sektorze transportu drogowego została zapoczątkowana zmotoryzowaniem powozu. Właśnie to kluczowe wydarzenie uważane za narodziny automobilizmu, otwiera wystawę w Stuttgarcie. Trasa wiedzie od pierwszego spalinowego silnika Gottlieba Daimlera z 1883 r. i pierwszego samochodu Carla Benza z 1886 roku, aż do najnowszej generacji Mercedesa SL - luksusowego modelu obecnego na rynku nieprzerwanie od ponad 70 lat. 

Każdy pojazd stacjonujący w Muzeum Mercedes-Benz ma swoją pasjonującą historię. W obiekcie znajdują się auta przypominające karoce, pierwsze ciężarówki i autobusy, wyczynowe bolidy, silniki mające zastosowanie w lotnictwie, ostentacyjne limuzyny, aż po elektryczne samochody, na koncepcji autonomicznej jazdy kończąc.

Dzieje motoryzacji przedstawiają wystawy stałe oraz specjalne, które co jakiś czas są poddawane zmianom. Ekspozycja to przede wszystkim 136-letnia historia marki rozpoznawalnej w każdym zakątku globu. Oddane do użytku w 2006 roku muzeum to siedem sal Legend oraz pięć sal Collection. Zwiedzanie wnętrz o powierzchni 16 500 metrów kwadratowych oznacza nawet 5-kilometrowy spacer.

Cyfrowe formaty sprawiają, że do tego miejsca można zajrzeć nie wychodząc z domu. Takiego wirtualnego spaceru po obiekcie nie da się jednak przyrównać do osobistej wizyty, będącej emocjonującym doświadczeniem. Wystawa jest ucztą dla zmysłów, rozbudza marzenia i wywołuje uczucie nostalgii.

Podczas zwiedzania człowiek niczym gąbka chłonie wiedzę historyczną przede wszystkim na temat Mercedesów. Od czasu wynalezienia samochodu na drogi wyjechała masa fascynujących pojazdów tej marki. W muzeum eksponowane są ikony wśród aut sportowych, supersamochody marzeń, pojazdy eksperymentalne, futurystyczne koncepty oraz klasyki obdarzone kultem.

Wizyta w Muzeum Mercedes-Benz to szczególne doświadczenie, które na długo pozostaje w pamięci. To miejsce oddające hołd wielu ludziom mającym wkład w rozwój automobilizmu i motorsportu, zbudowane z myślą o ludziach kochających motoryzację.

Muzeum Mercedes-Benz w StuttgarcieMuzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie Fot. Rafał Mądry

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.