"Tęczowy Szejk" ma największego SUV-a na świecie. 6x6 to za mało

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajduje się największy SUV na świecie. Ma 10 metrów długości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Są osoby, które lubią duże samochody. Można jednak czasem złapać się za głowę, gdy widzi się Forda 6x6 czy Mercedesa G klasy w takiej samej odsłonie. Są jednak tacy, dla których 6x6 to za mało.

Zobacz wideo Aston Martin z pierwszym SUV-em. Wyjątkowe auto i wyjątkowy gość programu

Osobą, dla której napęd 6x6 jest skromny to szejk Hamada bin Hamdana Al Nahyana ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znany jest również jako „Tęczowy Szejk" ze względu na posiadanie Mercedesów klasy S we wszystkich kolorach tęczy.

„Tęczowy Szejk" ma w swojej kolekcji prawdziwego kolosa, który posiada tytuł największego SUV-a na świecie. Czemu największy? Ma bowiem 10 m długości, 2,5 m szerokości i 3 m wysokości. Do tego wszystkie posiada 10 kół, a jego waga to 21 ton.

Nazywa się Dhabiyan, nie ma informacji, ile kosztuje, ale wiadomo, że zbudowano go na bazie amerykańskiej ciężarówki wojskowej Oshkosh M1075 i jest wyposażony w oryginalny 15,2-litrowy silnik wysokoprężny Caterpillar o pojemności 15,2 litra, który ma moc ponad 600 KM.

Szejk jest znany ze swojego zamiłowania do nietypowych pojazdów. W swojej kolekcji posiada również największego Hummera i sześciokołowego Nissana Patrola.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.