"Znikające" tylne lampy w Porsche 911. Znamy prawdziwy powód

Tym razem znikające tylne reflektory w Porsche nie są sprawką złodziei samochodowych. Okazuje się, że w ostatnich latach z powodu drobnego błędu konstrukcyjnego wielu użytkowników Porsche 911 straciło tylne oświetlenie podczas jazdy.

Pewien właściciel Porsche 911 z Wielkiej Brytanii podzielił się na jednym z branżowych forów dyskusyjnych problemem, jaki go spotkał. Podczas jazdy autostradą na desce rozdzielczej wyświetlił się błąd tylnego oświetlenia. Po zatrzymaniu się wyszło, że brakuje całego reflektora. Na dodatek lakier na zderzaku był uszkodzony, co sugerowało, że element przez chwilę wisiał i odbijał się od nadwozia.

Więcej informacji na temat motoryzacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zdziwiony właściciel postanowił zapytać innych użytkowników forum, czy spotkali się z takim problemem. W ciągu kilku dni odezwało się kilkudziesięciu właścicieli Porsche 911 o typoszeregu 991, produkowanego w latach 2011-2016. Okazało się, że jest to dość powszechny problem.

Kilkudziesięciu użytkowników Porsche 911 zeznało, że zdarzało się zgubić tylną lampę w różnych okolicznościach. Tylne lampy mogą wypaść podczas normalnej jazdy po drodze. Niektórych pechowców spotkała nawet utrata tylnego oświetlenia po obu stronach. W najbardziej ekstremalnych przypadkach do usterki dochodziło podczas jazdy na torze.

Dopiero w 2013 roku wprowadzając wersję face-lifting 911, producent zdecydował się wzmocnić plastikowy uchwyt metalowym elementem, który utrzyma lampę nawet po tym plastik złamie się lub stopi.

Niektórzy użytkownicy samochodu zwrócili uwagę, że czasami do usterki dochodziło po wizycie w serwisie. Prawdopodobnie mechanicy zbyt mocno dokręcali śrubę podczas ponownego montażu lampy. Dlatego zasugerowali wszystkim użytkownikom tej generacji dokładne sprawdzenie mocowania tylnych lamp, żeby upewnić się, że nie zgubią ich po drodze.

Zobacz wideo

Wypadające tylne reflektory to dość zaskakująca usterka, jak na niemiecką markę. Porsche znane jest z wysokiej jakości swoich produktów, co często jest podkreślane w wielu niezależnych badaniach. Model 911 znajduje się na liście najbardziej niezawodnych samochodów sportowych na świecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.