Chevrolet dostarczy Silverado policji. Ma to być pojazd pościgowy

Chevrolet zaprezentował swój pierwszy radiowóz pościgowy na bazie Silverado. Dotychczas wykorzystywano Tahoe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Chevrolet idzie w ślady Forda i przekazuje amerykańskiej policji Silverado jako radiowóz pościgowy. Dotychczas amerykanie wykorzystywali model Tahoe.

Zobacz wideo Kierowca chevroleta niemal potrącił dwóch pieszych na przejściu. Teraz szuka go czeska policja

Silverado PPV bazuje na modelu Chevroleta Crew Cab Short Bed i dodaje pakiet Z71, który obejmuje amortyzatory Rancho, osłonę podwozia i blokadę mechanizmu różnicowego. Zwiększono również prześwit.

Pod maską znalazł się silnik V8 o pojemności 5,3 L. Wytwarza on 360 KM mocy i 519 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Silverado PPV wykorzystuje 20-calowe felgi stalowe zapożyczone od Tahoe PPV. Zainstalowano sześciotłoczkowe przednie zaciski Brembo z 16-calowymi tarczami.

Ponieważ pojazd jest przeznaczony do użytku przez policję, oferuje szereg opcji umożliwiających modernizację, w tym dodatkowe wiązki kabli do klaksonu i syreny, wiązki do sterowania oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym, pięć przełączników upfitter, usuwalne przednie środkowe siedzenie i światła LED lub halogenowe lampy punktowe.

Pakiet funkcji bezpieczeństwa w Silverado PPV jest dostępny w ramach standardowego pakietu Chevrolet Safety Assist, który obejmuje asystenta utrzymania pasa ruchu z ostrzeżeniem o zjechaniu z pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją z przodu, automatyczne hamowanie awaryjne, hamowanie przed pieszymi z przodu oraz przednie reflektory IntelliBeam.

Silverado PPV będzie dostępny późnym latem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.