Bugatti Chiron Super Sport. Pierwsze dostawy do klientów

Bugatti rusza z pierwszymi dostawami modelu Chiron Super Sport. Jeden jest mocno oryginalny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bugatti rozpoczął pierwsze dostawy modelu Chiron Super Sport. Jest to jeden z najszybszych modeli w historii marki. Jeden z egzemplarzy został specjalnie spersonalizowany w ramach programu Sur Mesure.

Zobacz wideo Bugatti Chiron Pur Sport na oficjalnym filmie

Wykonany na zamówienie lakier nosi nazwę „Vagues de Lumière", który powstał w ścisłej współpracy między nowym, nieujawnionym właścicielem a zespołem Sur Mesure firmy Bugatti. Misterny, ręcznie malowany wzór naśladuje sposób, w jaki światła odbijają się od karoserii Chiron Super Sport.

Bugatti ogłosiło, że wszystkie sztuki pojazdu zostały już zarezerwowane, gdyby jednak coś się zwolniło, to firma ma długą listę oczekujących. Liczba egzemplarzy tego modelu to zaledwie 9.

W porównaniu do normalnego Chirona, Chiron Super Sport jest dłuższy o 25 centymetrów, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza przy dużych prędkościach. 8,0-litrowy silnik z poczwórnym turbodoładowaniem zapewnia oszałamiającą moc 1577 koni mechanicznych i moment obrotowy 1600 Nm.

Chiron Super Sport osiąga 200 km/h w 5,8 s., a 300 km/h w 12,1 s. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 440 km/h. Aby wytrzymać te prędkości, hipersamochód jest wyposażony w zestaw specjalnie zaprojektowanych opon Michelin Pilot Sport Cup 2 ze wzmocnieniami.

Samochód kosztuje 3,2 mln euro.

Więcej o: