Honda HR-V nie wszędzie taka sama. Amerykanie mają swoją wersję

Nowa generacja Hondy HR-V w USA wygląda całkowicie inaczej niż odmiana europejska i azjatycka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Nie raz w historii motoryzacji zdarzało się tak, że jakiś model wyglądał lekko inaczej w stosunku do swojego odpowiednika w innym kraju. To co jednak Honda zrobiła z modelem HR-V na rynku amerykańskim dość mocno odbiega od naszej HR-V.

Zobacz wideo Honda HR-V e:HEV

Dotychczasowy model HR-V w USA dysponował 142 KM mocy pochodzącymi z silnika 1.8. Nowa generacja, która ma wejść ma mieć zdecydowanie więcej mocy.

Wracając jednak do wyglądu, to od razu rzuci się w oczy całkowicie inny wygląd od tego co znamy na naszym poletku. Honda jednak chce zagmatwać całą sprawę i w przyszłym roku amerykańska odmiana HR-V wejdzie na nasz rynek, ale nie będzie nazywać się HR-V tylko zupełnie inaczej. Jeszcze nie podano jak.

W USA i Kanadzie ich HR-V zbudowany zostanie na tej samej platformie co jedenasta generacja Civica. Ma mieć większy rozstaw osi i szerszy. Ma posiadać zatem więcej miejsca niż dotychczas. Biorąc zatem to pod uwagę, model ten będzie mógł wykorzystywać silniki pochodzące z Civica.

Nowe HR-V ma na tamtejszym rynku mocno odcisnąć swoją obecność nie tylko w segmencie, ale i u samego producenta. Ma to być samochód-wzór dla pozostałych modeli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.