Znaleźli tuzin kradzionych samochodów o wartości kilkuset tysięcy złotych

Mercedesy, Audi, Volkswageny i inne. Łącznie 12 samochodów osobowych i dostawczych różnych marek ujawnili w Malborku policjanci zwalczający przestępczość samochodową.

Funkcjonariusze z Malborka wspólnie z policjantami z gdańskiej komendy wojewódzkiej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas akcji, która odbyła się w środę 30 marca, kryminalni na terenie jednej z posesji w Malborku zabezpieczyli kilkanaście samochodów osobowych i dostawczych różnych marek.

Pomorscy policjanci poinformowali w komunikacie prasowym, że biegli z zakresu mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej z Gdańska, na miejscu wstępnie stwierdzili ingerencję w pola numerowe VIN. W autach znajdowały się również nieoryginalne tabliczki znamionowe.

Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych 12 aut wynosi kilkaset tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli pojazdy procesowo do dalszych badań. Teraz prowadzone są czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny mogącego mieć związek z tymi przestępstwami.

Służby mundurowe regularnie w Polsce odnajdują różnego rodzaju pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce z przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.