Kobieta próbowała przejść po pasach z rowerem. Kierowca nagle ruszył

Chwila nieuwagi na jezdni może kosztować czyjeś życie. Lubelscy policjanci opublikowali ku przestrodze film z niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Łukowie. W sytuacji tej na szczęście nikt nie zginął.

Poruszając się w ruchu drogowym lub spacerując po chodniku, nie mamy wpływu na to, co robią kierowcy oraz piesi. Jedyne co nam pozostaje, to skupić się na swojej drodze, zachować ostrożność i unikać zagrożeń, które potrafią przyjść dosłownie znienacka.

W poniedziałek 28 marca w Łukowie doszło do potrącenia pieszej. Kobieta zamierzająca przedostać się na drugą stronę jezdni, skorzystała z przejścia dla pieszych z aktywną sygnalizacją świetlną. Kiedy weszła na pasy przeprowadzając przy tym rower, nagle została potrącona przez samochód osobowy. Daewoo Matiz prowadzone było przez 49-letniego mieszkańca miasta.

Zobacz wideo

Nagranie zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu pokazuje, że mężczyzna jechał autem z niewielką prędkością. 61-letnia piesza została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. Badania wykazały, że doznała niegroźnych urazów.

Policjanci zawiadomieni o tej groźnej sytuacji, przyjechali we wskazane miejsce i przeprowadzili oględziny. Mundurowi z drogówki ustalili wstępnie, że kierujący Daewoo poruszający się ulicą Międzyrzecką skręcał w lewo na skrzyżowaniu w ulicę Wyszyńskiego, na której doszło do potrącenia. Mężczyzna chwilę wcześniej zatrzymał się przed przejściem i ustąpił pierwszeństwa przechodzącym po przejściu ludziom. Wytłumaczył policjantom, że nie zauważył kobiety wchodzącej na "zebrę" z rowerem i ruszył do przodu. Nie wiadomo dokładnie kto ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie. Jak dowiadujemy się z policyjnego komunikatu, funkcjonariusze prowadzący postępowanie w tej sprawie analizują zaistniałe okoliczności.

Przypominamy, że korzystanie z przejścia dla pieszych powinno zawsze być powiązane z rozejrzeniem się wokół, w celu uzyskania pewności, że jest bezpiecznie i nie stwarza się swoim zachowaniem zagrożenia dla siebie oraz kierowców. Zmotoryzowani natomiast przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność, zwolnić i bacznie obserwować otoczenie. Nieuwaga to największy grzech zarówno pieszych, jak i kierowców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.