Tragiczny karambol na autostradzie w USA. Śnieżny szkwał zaskoczył kierowców [WIDEO]

Trzy osoby nie żyją w karambolu 50 pojazdów jaki doszedł na autostradzie w USA na północny zachód od Filadelfii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Trudne warunki na drodze często skutkują wypadkami. To co jednak wydarzyło się w hrabstwie Schuylkill w Pensylwanii było śnieżnym Armagedonem.

Zobacz wideo Zatrzymał się, by udzielić pomocy pieszej. Ciężarówka jadąca za nim nie zdążyła wyhamować

Wczesnowiosenny szkwał śnieżny, połączony z mgłą spowodował do karambolu 50 pojazdów na autostradzie międzystanowej I-81. Wiele osób zostało rannych, a trzy osoby zginęły.

Do zdarzenia doszło o 10:30 czasu lokalnego poniższe nagranie pokazuje, jak dochodziło do wypadków i jakie warunki panowały na drodze.

 

Na nagraniu widać jak samochody osobowe i ciężarówki raptem wyłaniają się z mgły na kilka sekund przed rozbiciem się o inne wraki pojazdów. Widać też jak SUV ledwo mija osobę na drodze. Nie wiadomo jak długo trwały kolizje. Nagranie się kończy, gdy nagrywający rusza na pomoc poszkodowanym.

Z kolei drugie nagranie pokazuje strażaków, którzy próbują ugasić pożary i usunąć pojazdy z drogi.

 

Serwis donosi, że z powodu karambolu 24 osoby zostały przewiezione do lokalnych szpitali ze względu na urazy. Tak jak wcześniej zostało wspomniane, potwierdzono również, że trzy osoby zginęły. Droga była zamknięta przez cały wczorajszy dzień.

Nagłe burze śnieżne na autostradzie, to jedna z najbardziej przerażających rzeczy jakie mogą spotkać kierowców na autostradzie. W jednej chwili widoczność może zostać ograniczona niemal do zera.

Więcej o:
Copyright © Agora SA