Lubisz F1? Poczuj się jakbyś tam był dzięki kamerze POV. Walka Leclerca i Verstappena na nowym poziomie [WIDEO]

Nowe kamery POV na kaskach kierowców F1 w tym sezonie będą odgrywały większą rolę. Walka na torze Leclerca i Verstappena wygląda jeszcze dramatyczniej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Formuła 1 od wielu lat eksperymentuje z kamerami umieszczonymi na kasach kierowców. Dzięki czemu widzowie mogą przekonać się na własnych oczach jak wygląda wyścig z perspektywy kierowcy.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Dotychczas tego typu kamery były wykorzystywane jedynie w sesjach treningowych, ale od tego roku będą używane w kwalifikacjach i podczas wyścigu. Otwierający sezon wyścig w Bahrajnie po raz pierwszy pokazał z czym mamy do czynienia.

Ci, którzy śledzili poczynania zespołów na torze mogli zobaczyć, jak działa taka kamera. Jednym z ciekawszych ujęć była walka pomiędzy Leclerciem a Verstappenem. Nagranie z tego zostało udostępnione na Instagramie Formuły 1.

 

Film F1 pokazuje Leclerca jadącego swoim Ferrari wzdłuż głównej prostej na torze, zanim Verstappen wyprzedzi go w strefie hamowania pierwszego zakrętu. Jednak będąc doświadczonym zawodnikiem, którym jest, Leclerc był w stanie uzyskać lepszy przebieg przez drugi i trzeci zakręt, pozwalając mu wyprzedzić Verstappena w strefie hamowania czwartego zakrętu. Ta sekwencja powtórzyła się na kolejnym okrążeniu.

Trzeba przyznać, że tego typu ujęcia są ciekawsze niż zwykłe oglądanie bolidu z odległości. Takich nagrań będzie coraz więcej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.