Renault w końcu zmieniło zdanie. Firma wstrzymuje działania w Rosji

Francuski koncern był jednym z ostatnich producentów samochodów, który nadal działał na terenie Rosji. Kilka dni po wznowieniu produkcji w moskiewskich zakładach koncernu władze firmy podjęły decyzję o zawieszeniu działalności.

Renault bardzo długo zwlekało z podjęciem tej decyzji. Kilka dni temu ukraińscy politycy wezwali do bojkotu samochodów francuskiego producenta, a w międzyczasie moskiewska fabryka odzyskała zdolności produkcyjne i wznowiła działanie.

Więcej informacji na temat rynku motoryzacyjnego znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Dopiero wczoraj wieczorem (23 marca) Rada Dyrektorów Grupy Renault podjęła decyzję o natychmiastowym zawieszeniu produkcji wszystkich samochodów, które miały trafić na rynek rosyjski, a także do krajów WNP (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Tadżykistan, Uzbekistan). W zakładach Renault w Rosji produkowano takie modele, jak Renault Arkana, Renault Duster, Renault Kaptur oraz Nissan Terrano.

Zobacz wideo

Pozostaje jeszcze kwestia fabryki Avtowaz. Grupa Renault ma 60 procent udziałów w firmie produkującej samochody marki Łada. Oświadczenie Grupy Renault ogranicza się jedynie do stwierdzenia „rozważane są wszystkie możliwe opcje" oraz „odpowiedzialnych działaniach wobec pracowników". Firma zatrudnia w tym kraju 45 tys. osób.

Rosyjskie media informowały w ostatnich dniach, że produkcja w fabrykach Łady jest wstrzymana. Wszystko z powodu braku podzespołów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.