Pędził 200 km/h trasą S5. Będzie go to kosztować 2500 zł

Apele o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości niestety nie docierają do wszystkich zmotoryzowanych. 200 km/h pędził drogą ekspresową S5 kierowca volkswagena - otrzymał 2500 zł mandatu.

W Polsce od początku 2022 roku obowiązują przepisy surowo traktujące kierowców, którzy łamią ograniczenie dopuszczalnej szybkości. Widmo wysokich kar finansowych niestety nie wzrusza wszystkich, a za przykład może posłużyć zdarzenie zarejestrowane na filmie przez policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Mundurowi wchodzący w skład policyjnej grupy SPEED przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy Volkswagena Touarega, poruszającego się drogą ekspresową S5. Policjanci podczas służby namierzyli zbyt szybko przemieszczającą się osobówkę w Brzyskorzystewku. Przy użyciu wideorejestratora wykonali pomiar prędkości. Mężczyzna jechał dużym SUV-em ze średnią prędkością 200 km/h w miejscu gdzie obowiązujące ograniczenie wynosi 120 km/h.

Funkcjonariusze nakazali kierującemu zatrzymanie pojazdu. Podczas kontroli pokazali piratowi drogowemu nagranie. Za jazdę z szybkością wyższą o 80 km/h niż dozwolona w tym miejscu, kierowca został ukarany. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, 42-latek otrzymał mandat karny w kwocie 2500 złotych, a do jego konta przypisanych zostało 10 punktów karnych.

Policjanci nieprzerwanie apelują o rozwagę i przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Kierowcy, którzy nie stosują się do ograniczeń i przesadzają z szybkością, igrają z losem i zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Więcej artykułów motoryzacyjnych znajdziesz w serwisie Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.