Policja pilnowała okolice szkoły w Krośnie Odrzańskim. Robiła to za pomocą drona [WIDEO]

Policjanci krośnieńskiej drogówki za pomocą drona pilnowali czy kierowcy we właściwym miejscu zatrzymują się, aby wypuścić dzieci do szkoły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bezpieczeństwo w okolicach szkół jest bardzo ważne. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowców, w tym parkowanie w niewłaściwych miejscach może doprowadzić nawet do tragedii. Z tego powodu policjanci sprawdzali okoliczne drogi w Krośnie Odrzańskim za pomocą drona.

Zobacz wideo Policyjny dron patrolował okolice szkoły. Sprawdzał, jak zachowują się kierowcy

17 marca krośnieńscy policjanci ruchu drogowego zorganizowali działania prewencyjne podczas których obserwowali zachowanie kierowców, a w szczególności czy zatrzymują pojazd w miejscu zgodnym z przepisami. W przedsięwzięciu wspomagał ich policyjny dron obsługiwany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dron wyposażony jest w kamerę z trzydziestokrotnym zoomem wychwytywał każde naruszenie przepisów. Gdy takowe zostało wykryte, wtedy informacja została przekazywana naziemnemu patrolowi, który przeprowadzał interwencję.

Zdjęcie ilustracyjneKiedy policjant może zatrzymać kierowcę do kontroli? Na długiej liście m.in. imigranci

Policjanci dokonywali kontroli drogowej, stosowali wobec kierowców środki przewidziane prawem, a także uwrażliwiali na konsekwencje ich zachowania. 

Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole.

Więcej o: